Společenská odpovědnost

Jelikož si je naše firma vědoma své společenské odpovědnosti, podporujeme v této oblasti místní organizace.

GIVING TUESDAY 2019

Stejně, jako loni jsme se i v roce 2019 zapojili do celosvětové „dobroakce“ s názvem GIVING TUESDAY.

Na podzim jsme finančně podpořili Jezdecký kroužek Ostrava z.s., který by bez naší pomoci již dále nemohl fungovat. Poníci Míša, James, Skokan a Gaučo tedy mohou dál pohodlně bydlet a umožnit smysluplně trávit čas dětem, které kroužek navštěvují. Abychom podporu ještě více rozšířili, rozhodli jsme se nabídnout jízdy dětem, kterým nebylo dáno do vínku plné zdraví.
Dne 3.12.2019, tedy v den konání GIVING TUESDAY, se sešli zástupci WALBO ENGINEERING s.r.o., Centrum pro Rodinu a sociální péči z.s. a Jezdecký kroužek Ostrava z.s., aby společně udělali radost handicapovaným dětem a umožnili jim projížďku na ponících.

Jsme rádi, že si děti i jejich rodiny čas strávený v areálu užily.

Více o organizacích, kde pomoci není nikdy dost, najdete na:
http://jkostrava.cz/
http://www.prorodiny.cz/


GIVING TUESDAY 2018

S naším teamem jsme se poprvé zapojili do akce Giving Tuesday. Jde o den, kdy se po celém světě rozdají dary za stovky milionů dolarů a lidé se vrhají do dobrovolnických aktivit.

Zakladatel této akce, Henry Timms, říká, že darování je něco jako svatba, je to výjimečná událost, obřad, který nám pomáhá se sbližovat a udělat něco pro druhé.

My jsme naši událost plánovali od září s MŠ, ZŠ a SŠ Karviná, příspěvkovou organizací, která, na pracovišti Vydmuchov, poskytuje vzdělávání a poradenské služby 62 handicapovaným dětem a jejich rodinám.

Zde potřebovali vybavení do praktické dílny a také dokoupit pomůcky pro rozvoj motoriky, které jim také pomáhala získat naše druhá divize WALBO RAILWAY.

V den Giving Tuesday jsme přijeli do Karviné předat symbolický šek, nakoukli do chodu školy a seznámili se s žáčky. Bylo to velmi milé setkání a jsme rádi, že část naší činnosti je věnována na dobré účely.

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace